Снимка Булфото
Изнесоха актуални данни от социологически проучвания за изборите.
ПП-ДБ и „Възраждане" ще се съревновават за второто място в 50-ото Народно събрание (НС). Това показват данните от социологическо проучване седмица преди вота на агенция „Алфа рисърч".
То е проведено в периода 1-4 юни сред 1000 пълнолетни граждани от цялата страна и е реализирано със средства на агенцията. Информацията е събрана чрез пряко стандартизирано интервю с таблети по домовете на анкетираните лица.
Данните от допитването сочат, че ГЕРБ-СДС ще са първа политическа сила с подкрепа 25,1%. Втори са ПП-ДБ - с 15,4%, и трети с минимална разлика с вторите са „Възраждане" - 15,2%.
ДПС са четвърта политическа сила с 14,8% от гласовете, а БСП са пета - с 8,1%. „Има такъв народ" със сигурност влиза в парламента с 6,5% подкрепа, сочи последното проучване на „Алфа рисърч", пише cross.bg.
Социологът Геновева Петрова от агенцията коментира в BTV „Тази сутрин", че при подкрепата за ПП-ДБ има ерозия с около 2 пункта в сравнение с началото на кампанията. „Възраждане" пък мобилизира известна подкрепа в хода на кампанията.
Под чертата за влизане в парламента остават - под 4-процентната бариера, остават „Синя България" и „Солидарна България".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гюров на последното заседание на кабинета: Министрите не се скриха зад унизителното оправдание "за два месеца толкова"
Дата: 07/05, 12:00
Браншовик: Ще има череши тази година, но се надяваме да има и нормални цени на пазара
Дата: 07/05, 12:00
Дамянова: Ако ПБ продължи досегашния модел, образът му бързо ще се изчерпи
Дата: 07/05, 11:58