Отиде си певицата Маргарита Радинска, съобщиха нейни близки.
Тя е родена на 9 декември 1945 г. в Габрово. Баща ѝ е хоров диригент. Семейството се премества в София и там завършва гимназия. През 1965 г. е приета във втория випуск на студията за поп певци към радио "София“, в класа по пеене на бъдещия си съпруг – композитора Ангел Заберски.
Първата песен, която записва в радиото година по-късно, се нарича "Ноктюрно“.
Маргарита Радинска е лауреат на много български и международни конкурси, сред които "Златният елен“ в Брашов в Румъния, Варадеро в Куба, пропомня NOVA. През 1967 г., с оркестър "Балкантон“, ръководен от Димитър Ганев, и с други наши поп певци, гастролира успех в Куба. Изпълнената от нея песен "Бяло крило“ печели първа награда на фестивала "Златният Орфей“ през 1978 г.
В периода 1969 – 1971 г. участва в сериала "На всеки километър“. В началото на 80-те години Маргарита Радинска постепенно се оттегля от певческата си кариера, за да се отдаде изцяло на семейството си и двете си деца – Ангел Заберски-син и Маргарита Заберска, които също са музиканти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Главният секретар на МВР Георги Кандев: Истината е, че храбростта рядко идва с гръм. Тя започва с малък избор
Дата: 06/05, 12:33
Затварят временно ул. „Вълноломна“ на 7 май
Дата: 06/05, 12:23
Джон Малкович получи хърватско гражданство
Дата: 06/05, 12:151 Коментар
След сканиране на свлачището край Смолян се появиха още по-големи проблеми
Дата: 06/05, 12:031 Коментар
Николай Денков: Държавата трябва да се грижи за техническото оборудване на армията
Дата: 06/05, 11:504 Коментара