Булфото
И с изтекла лична карта ще може да се гласува на изборите 2 в 1 тази неделя. Това се отнася не само за хората, чийто личен документ е за смяна поради изтекъл срок, а и е загубен, откраднат или повреден. За да упражни обаче правото си на глас, притежателят на такава лична карта трябва вече да си е подал документите за преиздаване.
В такъв случай той ще получи удостоверение от МВР, което да даде на членовете на секционната комисия. Удостоверението може да се вземе и в събота, и в самия изборен ден - неделя, като за целта МВР осигурява дежурни в районните управления. Без него гласуването е невъзможно, тъй като паспорти и шофьорски книжки не се приемат
от изборната администрация, припомня 24 часа.
Продължение в https://www.24chasa.bg/
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ако сте здравноосигурен, имате право на безплатна медицинска помощ от общопрактикуващ лекар на морето
Дата: 22/06, 12:31
Прокуратурата във Варна ръководи разследване за инцидента, при който мъже се стреляха и клаха на Кабакум
Дата: 22/06, 12:27
Британският премиер Киър Стармър подаде оставка
Дата: 22/06, 12:25
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 12:20