Актьорът Христо Пъдев цитира рецепта за безсмъртие на безсмъртния Пеньо Пенев


10/06/2024, 20:48

Редактор: Юлия Георгиева, кадър бТВ

Любимото от първия си епизод предаване по бТВ "Кой да знае" днес накара милиони българи да се усмихнат, въпреки всичките си тревоги и битовизми. 

Водещият Сашо Кадиев зададе "много труден въпрос" на отбора на Христо Пъдев и Николаос Цитиридис. 

Какво беше продадено на търг в Лондон през 2016 година.

- парче сватбена торта на кралица Виктория и принц Албърт Сакскобургготски;

- ръкопис на готварска рецепта на корицата на албума на Джон Ленън;

- бебешката залъгалка на Уинстън Чърчил.

Категорията е много качествена, въпросът наистина е труден. Ама тъпото е, че и да имаме разсъждения, няма как да познаем, коментира Цитиридис. 

Той веднага отхвърли сватбената торта, защото след толкова години би трябвало да не става дори за гледане. 

Съотборникът му Христо Пъдев обаче му напомни, че вече е имало въпрос със странен верен отговор, който е касаел мумифицираният пенис на Наполеон, който е бил едва 4 см, но пък се е продавал на търг. 

Ах, Сашко, един ден малкия Наполеон, коментира Цитиридис, подкачайки водещия и напомняйки на публиката, че двамата навремето делили една гримьорна. 

Отборът обаче категорично отхвърли идеята да става въпрос за залъгалката на Чърчил, който е известен с уискито и пурата, като атбирути и заложи на най-невероятния отговор - парче торта. 

Оказа се, че верният отговор наистина е тортата. Сватбата на принца и принцесата се състояла през 1840 година. Сватбената им торта била близа 3 м широка, 35 см широка и 135 кг тежка. И именно едно парче от нея е било продадено в Лондон на търг за 2000 долара. Оказва се, че това не е прецедент. Тортите се запазват изключително добре, защото в тях има обилно количество алкохол. 

Не случайно има стихотворение на Пеньо Пенев, коментира актьорът Пъдев.

"Когато пукна, няма да умра

и свежа ще остане мойта кожа, 

защото спиртът, който съм поел,

не ще ми позволи

да се разложа. "

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26

630 820 евро събра благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 09/05, 07:14

ЦСКА отне второто място от ЦСКА 1948
Дата: 09/05, 07:05

Спират пети блок на АЕЦ "Козлодуй"
Дата: 09/05, 07:00

С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия