Снимка Булфото, архив
На 12 юни, сряда, президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев ще присъства на деня за високопоставени гости на съвместните бойни стрелби "Шабла 2024“. Учението се състои на зенитния полигон на Военновъздушните сили "Шабла“. Държавният глава ще бъде придружен от съпругата си Десислава Радева, пише varna24.bg.
В 11.00 часа почетен караул ще посрещне с тържествен строй президента и върховен главнокомандващ Румен Радев. В 12.00 часа държавният глава ще наблюдава стрелбите, в които ще участват формирования от Военновъздушните сили и Сухопътните войски, осигурявани от Военноморските сили.
Те ще проведат съвместни действия от процеса на подготовка, планиране и управление на наземно базирани и авиационни средства за противовъздушна отбрана. Целта е повишаване на бойната подготовка и нивото на взаимодействие и координация при участие в противовъздушни операции в национален и съюзен формат.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20
Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00
Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30
На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00