НИМХ обяви жълт код за горещо време за утре


Дата: 18/06, 13:10

Снимка Pixabay 

В 14 области на страната утре ще е изключително горещо. Ето защо от НИМХ обявиха жълт код за опасно време. Предупреждението е в сила  за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Ловеч, Русе, Разград, Кюстендил, Благоевград, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Кърджали.

През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Утре ще бъде слънчево. Ще е почти тихо, в Източна България със слаб източен вятър. Горещо време с максимални температури между 33° и 38°, по-ниски по Черноморието, в София – около 33°.

По Черноморието ще бъде слънчево и ще духа бриз. Максималните температури ще са между 25° и 30°. Температурата на морската вода е 23°-24°, малко по-ниска на север от н. Калиакра. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Над планините ще бъде слънчево, след обяд с незначителна купеста облачност. Вятърът ще е слаб, предимно от североизток. Максималната температура на височина 1200 m ще е около 26°, на 2000 m – около 19°, предаде Дарик.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



КС забрани на ЦИК да публикува над 2000 протокола
Дата: 08/03, 13:38

Илияна Ѝотова към българките: Бъдете смели в мечтите си
Дата: 08/03, 13:31

ООН: Равенството между половете никога не е било толкова важно
Дата: 08/03, 13:22

Полицейска акция с цветя за дамите във Варна
Дата: 08/03, 13:13

A1 e на четвърто място сред най-бързите мобилни мрежи в света според Ookla®
Дата: 08/03, 13:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия