Снимка: Pexels
Хакери прекъснаха онлайн излъчване на мача на Полша с Австрия от Евро 2024 в петък, съобщи полската държавна телевизия, цитиранa от Ройтерс. Това е втората подобна кибератака, насочена към полския футболен отбор по време на шампионата, отбелязва агенцията.
Първоначалните проверки предполагат, че хакерите са стартирали разпределена атака за отказ на услуга (DDoS), която претоварва сървърите с огромно количество трафик, блокирайки феновете да гледат предаването на сблъсъка от Група D, отбеляза телевизионният оператор TVP (Telewizja Polska).
Подобна атака засегна онлайн предаването на мача на Полша срещу Нидерландия в неделя, предава БНР.
"Извиняваме се за технически проблеми, свързани с излъчването на мача Полша - Австрия в интернет", написа TVP в публикация в социалната медийна платформа "Х".
TVP каза, че е пуснала алтернативен уебсайт, където феновете успяха да догледат футболната среща.
В неделя беше съобщено, че първата подобна хакерска атака на мача Полша-Нидерландия е била извършена от IP адреси, намиращи се в Полша. На този етап не се коментира източникът на днешната хакерска атака.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Рожден ден празнува Дони
Дата: 07/05, 03:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 02:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 02:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 02:00
Неймар се извини за шамара
Дата: 07/05, 02:00