кадър: БНТ
Действащият европейски шампион Италия се класира по изключително драматичен начин за елиминациите на Евро 2024, след като завърши наравно 1:1 с Хърватия в последния си мач от група В, който се изигра на “Сигнал Идуна Парк”. Лука Модрич даде аванс на "шахматистите" в 55-ата минута, след като секунди преди това негова дузпа беше спасена от Джанлуиджи Донарума.
В самия край на срещата обаче резервата Матия Дзакани вкара изравнително попадение за "адзурите", което ги прати на осминафинал срещу Швейцария, предава Спортал.
Златко Далич предприе четири промени в стартовите си 11 след разочароващото реми 2:2 с Албания. В защита се появиха Йосип Станишич и Марин Понграчич за сметка на Йосип Юранович и Иван Перишич. В средата на терена нямаше никакви промени, но в атака този път на Андрей Крамарич помагаха Лука Сучич и Марио Пашалич по двата фланга.
От друга страна, Лучано Спалети този път заложи на схема 3-5-2, като извърши три промени сред своите титуляри след загубата с 0:1 от Испания. Така в стартовия състав отсъстваха Давиде Фратези, Федерико Киеза и Джанлука Скамака, като вместо тях играеха Матео Дармиан и двамата нападатели днес Джакомо Распадори и Матео Ретеги.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Изключват хипотезата за саботаж при жп катастрофата в Андалусия
Дата: 20/01, 18:56
21-годишен младеж си плати сметката за вода с фалшиви 100 евро
Дата: 20/01, 18:44
Социолог: Партията на Радев може да се казва „Нашата България“
Дата: 20/01, 18:42
Питат здравното министерство за забавени пари за МБАЛ „Св. Анна“ във Варна
Дата: 20/01, 18:29
КС образува дело по искане на Апелативен съд - Варна, свързано с изпълняващия функциите главен прокурор
Дата: 20/01, 18:22