Кадър Фб
Предстоят ни избори. Разбрах, че в понеделник в 10 часа ще връчат първия мандат. След толкова много бързане, с което се съобразихме, мина един месец, докато се връчи първия мандат. Това заяви от Враца лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
"По-успешно управление през тези 11 месеца аз трудно мога да посоча през последните години, през последните десетилетия дори", коментира той и добави, че е успял да сглоби една абсурдна коалиция на малцинство, каза още той.
"Защо стана възможен Шенген? Всичко друго - подпричини. Само България в Европа спря по законен начин нелегалната имиграция, само в нашите градове го няма ужаса по европейските градове. Когато преди 4-5 години с огромни усилия вкарахме българия в чакалнята и Европейския банков съюз, където са най-развитите държави с най-стабилната банкова система - това е благодарение на вас, каза още той.
Да ги питам, защото сега нахалството им, като човек като Асен Василев, който лъже, че не сме били заедно в манастира - той може да излъже за всичко. Едва ли не те са ни вкарали в еврозоната. Това нахалство никъде го няма. Когато внесохме конвергентния доклад, че сме готови за еврозоната, всиички казаха, че това е лудост. Аз лично съм говорил с един по един с коалиционните партньори, включително Пеевски, да ни подкрепят, Страхът бе огромен. От една страна Радев говори колко е неподготвена държавата, Възраждане, Величие, ПП-ДБ - всичко контра. Ние обаче поехме кръста, извървяхме пътя. И най-големите институции в Европа, благодарение на вас, дадоха път на България и вече сме в еврозоната, каза още Борисов, цитира Блиц.
Мога да се пошегувам с Виктор Николаев, че скучно върви това евро. Искам да кажа голямо благодаря на българския народ, че правителството си бе на мястото до последния ден, на банковата система, на бизнеса, но скучно върви, без скандали, хората си свикват и си вървим в еврото. И като видяха президента и ПП-ДБ, че няма да възникне този ужас , с който плашиха хората, започнаха да се присламчват, че едва ли не е станало благодарение на тях, отбеляза лидерът на ГЕРБ.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Димитър Радев: Присъединяването на България към еврозоната е формална стъпка, но то е и кулминацията на дълъг процес
Дата: 10/01, 14:37
Пленумът на БСП прие алтернативен дневен ред
Дата: 10/01, 14:261 Коментар
Водещ турски експерт по репродуктивно здраве консултира безплатно български пациенти във Варна
Дата: 10/01, 14:20
Костадинов: Целта на „Възраждане" е да спечели тези избори
Дата: 10/01, 14:163 Коментара