Булфото
"Българската православна църква вече е в добри ръце! Светейшият ни патриарх Даниил отдавна е доказал, че е смел човек, че е смирен и в същото време непоколебим духовник! Имаме огромна нужда именно от такива водачи!"
Това написа евродепутатът от "Възраждане" Петър Волгин във Фейсбук.
Той публикува и изказване на Данаил Видиински в подкрепа на Кремъл и срещу подкрепата за Украйна:
Интервю от 9.11.2022 г. с тогавашния Видински митрополит Даниил, избран днес за Патриарх на Българската православна църква:
"С промяната в обстановката - с решението на България да предостави военна помощ и военно-техническо оборудване на Украйна, отправих призив за продължаване на молитвите ни за мир и исках да напомня на християните в епархията с какво е свързана една такава помощ... Изпращането на оръжие означава, че ще носим политически последици, но и ще изтърпим последиците от своите действия пред Бог".
Целият разговор е в коментарите"
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Криминално проявен от Варна се опита да задигне кабели от резиденция "Евксиноград"
Дата: 24/02, 10:39
Обискираха 26-годишен варненец и откриха метамфетамин в него
Дата: 24/02, 10:30
Защо се завиват листата на младия доматен разсад?
Дата: 24/02, 10:28
Хванаха издирвано момче, избягало от дом за деца в Дупница
Дата: 24/02, 10:21
Две земетресения с магнитуд от 3,4 и 4 в Босна и Херцеговина
Дата: 24/02, 10:13