Снимка: Petel.bg
Днес изтича срокът за плащане на данъка на доходите на физическите лица с 5 процента отстъпка от данъка за довнасяне. Такъв имат хората, които не са заявили пред платеца на дохода, че искат и през четвъртото тримесечие на миналата година да им бъде удържан налогът авансово.
За да се възползваме от тази възможност, трябва до края на деня да подадем декларация онлайн - с персонален код от НАП или електронен подпис, и да платим задълженията си, предава БНР.
Както всяко друго данъчно облекчение, и това може да се използва, само ако нямаме неизплатени задължения към фиска.
Данъчната кампания продължава до 30-ти април. Декларации могат да се подават онлайн, на място в офис на НАП и по пощата.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 01/01, 03:10
Кариера в Пещера: има ли стабилна работа извън производствата?
Дата: 01/01, 02:20
Нумерологична прогноза: 2026 е годината на новото начало
Дата: 01/01, 02:01
Рая Назарян: За България 2026 г. е преломна, защото бележи пълноправното членство на страната ни в еврозоната
Дата: 01/01, 01:50
Теменужка Петкова: Щастлива съм, че имах възможност да бъда част от сбъдването на една мечта за поколения българи
Дата: 01/01, 01:40