Терористични заплахи за олимпиадата във Франция, има арестувани


05/07/2024, 15:45

Пиксабей

Френската полиция е извършила няколко ареста във връзка с терористични заплахи, отправени срещу предстоящите олимпийски игри в Париж, съобщиха властите, цитирани от БТА.

"Заплахата остава изключително висока", каза министърът на вътрешните работи Жералд Дарманен в интервю за канала BFMTV, потвърждавайки, че арестите са извършени на две различни места.

Дарманен не даде повече подробности за броя на задържаните, но каза, че те са свързани с два отделни случая, които антитерористичните власти приемат като терористични заплахи.

Министърът добави, че арестите не са били публично оповестени преди това заради първия тур на парламентарните избори в неделя.

Олимпийските игри в Париж започват на 26 юли.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 16:30

Пратиха литовката, която намушка четирима души във Варна, в психиатрия за 30 дни
Дата: 07/05, 16:29

Турска войска преминава през България на път към Сърбия
Дата: 07/05, 16:25

Рекорден брой участници в Маратон Варна на 17 май
Дата: 07/05, 16:22

Китай осъди на смърт двама бивши военни министри
Дата: 07/05, 16:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия