Испания ще играе за четвъртата си титла на Европа, след като се класира за финала на първенството в Германия. Това стана факт след победа с 2:1 над Франция в първия полуфинал от турнира.
Рандал Коло Муани беше точен за "петлите" в 9-ата минута, но в 21-вата Ламин Ямал изравни. Удар на Дани Олмо в 25-ата даде преднина на испанците от 2:1.
На финала победителят ще излезе срещу Нидерландия или Англия, които играят в сряда вечер, предава Спортал.
Испанците започнаха с очакваните 11 на фона на кадровите проблеми. 38-годишният Хесус Навас стартира като десен бек вместо наказания Даниел Карвахал, а Начо Фернандес зае мястото на също наказания Льо Норман в центъра на отбраната. Играчът на мача срещу Германия Дани Олмо е титуляр вместо контузения Педри. При французите прави впечатление отпадането на Антоан Гризман от стартовия състав. Очаквано Усман Дембеле заема неговото място. В средата изтърпелият санкция Адриен Рабио си връща мястото от Едуардо Камавинга. Мбапе пък игра без маската си, с която беше досега на първенството.
Губещият се Мбапе получи своя шанс в 86-ата, когато срещу себе си имаше само един защитник и вратаря, но пък шутира над гредата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бранителят на Реал Мадрид Алваро Карерас призна за шамара
Дата: 06/05, 11:32
С тържествена церемония бяха осветени бойните знамена и знамената-светини, новите изтребители прелетяха в небето
Дата: 06/05, 11:19
Френски кораб е бил атакуван в Ормузкия проток, има евакуирани моряци
Дата: 06/05, 11:08
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 11:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 11:00