Булфото
Вчера по обед двама работници на ВиК - Шумен пострадаха при трудова злополука в помпена станция "Мадара". Инцидентът е станал при опит за ремонт на стар електрически двигател, при който се е получило късо съединение, съобщи за Радио Шумен директорът на Инспекцията по труда в града Пламен Събев.
„Работниците са откарани в Многопрофилната болница в Шумен. По-тежко пострадалият е транспортиран до клиниката по изгарянията във Варна. Опасност за живота му няма,“ уточни Събев. Другият работник е с изгаряния по ръцете, раните са обработени и мъжът е освободен за домашно лечение.
Заради повредата в помпената станция, без вода останаха селата Мадара и Кюлевча. ВиК - Шумен съобщиха на сайта си, че водоподаването ще бъде възстановено поетапно след 23:00 часа тази вечер. „След 23:00 часа тази вечер започва поетапното пълнене на системата с вода в Шумен,“ съобщи главният инженер на ВиК - Шумен.
Инспекцията по труда ще проведе разследване за установяване на причините за злополуката и дали са спазени всички мерки за безопасност.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Страните, спазващи санкциите на САЩ срещу Иран, ще имат затруднения при преминаването на Ормузкия проток
Дата: 10/05, 10:21
Авария оставя без вода днес абонати във Варна
Дата: 10/05, 10:18
Проф. Дейвид Шулц: Тръмп търси "нов Орбан" в Европа, за да разбие консенсуса в ЕС
Дата: 10/05, 10:10
Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04