кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Изключването на 17 депутати от парламентарната група на ДПС води до това, че ако президентът реши да връчи втория мандат днес, той трябва да отиде в ПП-ДБ. Това заяви преподавателят по конституционно право Орлин Колев по Нова нюз. Той обясни, че след изключването групата на ДПС престава да е втора по численост. Така президентът Радев отново трябва да връчи мандат на ПП-ДБ, които стават втората политическа сила в Народнто събрание.
Изключените депутати не могат да направят своя група, нито да се присъединят към друга по собствено желание, каза още Колев. Той коментира, че те ще останат независими депутати, но няма да могат да ползват предимствата, които имат тези, които са в група.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Затвориха четирите московски летища
Дата: 22/06, 07:30
Трафикът на граничните преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 22/06, 07:24
Край на еднодозовите пластмасови опаковки за сосове, захар и подправки от 2030 г.
Дата: 22/06, 07:14
Уругвай и Кабо Верде не успяха да се победят в мач от група Н на Световното по футбол
Дата: 22/06, 07:07
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 22/06, 07:00