Природата полудя в Родопите: Свличат се земни маси


Дата: 03/04, 15:46

Пиксабей

Продължителните валежи в Родопите активизираха множество свлачища и предизвикаха срутвания на скални и земни маси по пътищата в Смолянска област, предаде Метео Балканс.

По данни на Областното пътно управление, обстановката остава динамична, а почвата в региона е силно преовлажнена, което създава предпоставки за нови инциденти.

Засега няма затворени пътни участъци от републиканската мрежа, но службите работят на ръба – непрекъснато се разчистват паднали камъни, кал и земна маса, за да се осигури проходимост. Пътноподдържащата фирма е в пълна мобилизация, а техниката работи денонощно, съобщиха от ОПУ-Смолян.

Най-рисковите зони в момента са:

Районът около село Баните, където свлачището е в активна фаза;

Пътят Михалково – Девин, който е известен с нестабилните си скатове;

Участъкът Девин – Широка лъка, където също са регистрирани паднали камъни;

Трасето Смилян – Рудозем, където се отчита повишен риск от хлъзгане на земни маси.

От пътната агенция призовават шофьорите да бъдат изключително внимателни, особено при преминаване през планинските участъци, където пътното платно може да бъде частично затрупано или хлъзгаво.

Въпреки усилията на институциите, природата не прощава – всяка нова капка дъжд увеличава опасността. Според местните жители, такива свличания не са рядкост, но тази пролет те са по-чести и по-опасни от обичайното.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Празнична трапеза без натиск върху бюджета: По-евтин свински врат и пуйка на цени от 2024 г. в Lidl
Дата: 24/12, 12:10

Все още няма подписан договор за зимното поддържане на "Младост" и "Приморски" във Варна
Дата: 24/12, 12:04

Как да не се тръшнем болни?
Дата: 24/12, 12:00

Натоварено движение за тирове на границата с Турция, а за леки коли - на границата със Сърбия
Дата: 24/12, 11:50

Проф. Кантарджиев: Греяното вино с канела, карамфил и цитрусови плодове помага при леки инфекции
Дата: 24/12, 11:441 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия