Булфото
„Честит празник на ромите! Няма да допусна да ви третират като втора класа хора!“
Така лидерът на „ДПС – Делян Пеевски“ Делян Пеевски честити празника на ромите, предаде БТВ.
На 8 март се отбелязва Международният ден на ромите. Датата е предложена от Международната организация на ромите „Романи юнион“ от Четвъртия световен конгрес на ромите в Серок, Полша.
Поводът е годишнината от първия световен конгрес на ромите (7-12 април 1971) в Лондон, Великобритания, на който са приети ромското знаме и ромския химн. В България се отбелязва от 1991 г.
Ето и целия поздрав на Делян Пеевски към ромите:
„На днешния ден, по решение на ЕС и ООН празнуват ромите. Затова се обръщам към тях с поздрав и грижа. Честит празник!
Бъдете здрави, свободни и уникални в културата и бита си, защото това ви прави част от многоликата картина на българския народ. Бъдете единни и отговорни към общността и Родината.
Като лидер, аз поех отговорността никога да не бъдете третирани като втора класа хора и никога да не бъдете извън вниманието и отговорността на държавата.
Новото начало е гарант за това да имате достоен живот, образование и бъдеще за вас и вашите деца и няма да отстъпи от тази своя мисия. Най-хубавото предстои!“
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
145 години от създаването на ВВМУ "Никола Й. Вапцаров"
Дата: 09/01, 16:36
Времето във Варна в събота: От 3 до 9 градуса
Дата: 09/01, 16:33
Делси Родригес: Не сме подчинени на САЩ
Дата: 09/01, 16:29
Облак като летяща чиния се появи в небето над България
Дата: 09/01, 16:26
Иван Иванов се класира на полуфинал в Манакор
Дата: 09/01, 16:22