Снимка Pixabay
Пожар изпепели вили в Харманли и се разви опасно близо до бензиностанция. Късно вечерта в гасенето се включи и хеликоптер, за да бъдат спасени къщи в района.
По думите на Димитър Чакалов, директор на областната пожарна служба, пожарът към момента е локализиран. Цялата засегната площ е около 1000 дка, пише cross.bg.
"Изгорели са 10 вили, частично засегнати са шест халета, една кошара с 200 овце е унищожена, както и 150 дка боров масив. Имаше опасност огънят да мине от другата страна на пътя и да засегне голямата вилна зона зад нас", каза той. В близост до огнището е разположена и бензиностанция.
Двама огнеборци са пострадали в пожара. По информация на Чакалов лицата им са били обгорени, но са се включили отново в борбата. В района на селата Криво поле и Малък извор също бушува огън. Според директора на областната пожарна към момента няма опасност за хората и пламъците са далеч от населените места.
"Огромен беше пожарът. Лошото е, че е близо до града", каза кметът на Харманли Мария Киркова. Тя обеща, че властите ще направят всичко възможно, за да компенсират загубите на стопанина на изгорялата кошара с овце.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Земетресение разлюля Аржентина
Дата: 09/05, 23:49
Прогноза: Бури и градушки застигат страната ни до дни
Дата: 09/05, 23:42
Путин е готов да се срещне със Зеленски и в трета страна, но при определено условие
Дата: 09/05, 23:351 Коментар
Битката за трофея от Висшата лига се завърза като по филмов сценарий
Дата: 09/05, 23:28
Григор Димитров тренира с баща си във Франция
Дата: 09/05, 23:21