кадри БНТ
редактор Веселин Златков
В пряко включване в „Панорама” кореспондентът на БНТ Иван Янев заяви, че пожарът, унищожил с. Воден, е можел да бъде спрян. По негови свидетелства, в един момент преди да стигне в селото, огънят е бил събран в едно дере и фронтът му е бил малък.
„Ние дойдохме на третия ден, защото пожарът не беше овладян. Стояхме и гледахме пожара, преди да премине пътя. Стояхме заедно с горските служители и пожарникарите и нищо не се случваше”, разказа Янев.
Той оспори много от нещата, казани от служебния министър Калоян Стоянов. По думите на Иван Янев, сигнал на мобилните оператори е имало, когато пожарът е влязъл в селото. После е спрял, когато е бил спрян тока.
Според кореспондента на БНТ хората в селото не са били евакуирани от МВР, както твърди Калин Стоянов. „Хората се евакуираха сами. Видях човек на инвалидна количка, който беше взел куфар, жени с големи торби. Те са имали време да се подготвят, виждайки как се приближава пожара”, обясни Янев.
Той каза също, че в първите дни държавата я е нямало във Воден. „В дните, в които държава се появи, нещата наистина се промениха. Толкова пожарни на едно място не съм виждал никога”, каза Иван Янев във включването си на живо в „Панорама”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Взрив избухна близо до детска градина в Горна Оряховица
Дата: 12/05, 13:22
Ася Панджерова подаде оставка като заместник-министър на образованието
Дата: 12/05, 13:16
Разлики от близо 50% в цените на едни и същи основни стоки в различни региони от страната
Дата: 12/05, 13:04
Тяло на мъж е намерено на железопътната линия между Змейово и Стара Загора
Дата: 12/05, 12:49