Облаци и дъжд на много места в понеделник


22/07/2024, 04:00

снимка: Булфото

В понеделник преди обяд в по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Около и след обяд отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. По-значителни количества на валежите се очакват в централната част на Стара планина и в планинските райони на Южна България. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са между 31° и 36°, в София - около 32°.

Преди обяд в планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. По-интензивни ще са явленията в централната част на Стара планина, Родопите и Странджа, където ще има условия и за градушки. Ще духа умерен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 25°, на 2000 метра - около 20°.

Над Черноморието също ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. По-късно след обяд и вечерта на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от югоизток. Максималните температури ще са 28°-31°. Температурата на морската вода е 28°-29°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



3 катастрофи с мотори в един и същи ден на един и същи пътен участък в Смолянско
Дата: 07/05, 12:08

Гюров на последното заседание на кабинета: Министрите не се скриха зад унизителното оправдание "за два месеца толкова"
Дата: 07/05, 12:00

Браншовик: Ще има череши тази година, но се надяваме да има и нормални цени на пазара
Дата: 07/05, 12:00

Дамянова: Ако ПБ продължи досегашния модел, образът му бързо ще се изчерпи
Дата: 07/05, 11:58

Хотелите по морето търсят рецепционисти, сервитьори и аниматори, няма желаещи
Дата: 07/05, 11:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия