Булфото
Турция бе разтърсена от две земетресения със сила над 4 по Рихтер само в рамките на един час. Първото земетресение с магнитуд 4,2 бе регистрирано в 18:27 часа в окръг Бингьол, Източна Турция, съобщи правителствената Дирекция за управление при бедствия и извънредни ситуации (АФАД), предаде dunavmost. Епицентърът му е бил в град "Карлъова Йешилюрт" на дълбочина от 11 километра.
Трусът предизвика паника сред жителите на града и околните райони, които излязоха на улиците в страх от последващи земетресения. Според местни медии, включително телевизия "СиЕнЕн-Тюрк", земетресението е било усетено в съседните окръзи, но за щастие няма данни за пострадали хора или нанесени материални щети.
Само половин час по-късно, в 19:02 часа, бе регистрирано второ земетресение с магнитуд 4,5 в Егейско море. Трусът е бил на дълбочина от осем километра и е усетен в егейските турски окръзи. Това второ земетресение засили напрежението сред населението, като много хора предпочетоха да останат на открито, вместо да се върнат по домовете си.
Специалистите от АФАД продължават да наблюдават ситуацията и призовават за спокойствие и спазване на инструкциите при бедствия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 11/02, 17:30
Полицайка от Враца опита да пренесе кокаин през „Капитан Андреево“
Дата: 11/02, 17:242 Коментара
Образуваха дело срещу висш политик за "Петрохан"
Дата: 11/02, 17:112 Коментара
Временно е ограничено движението по пътя Плевен - Бяла заради катастрофа
Дата: 11/02, 17:061 Коментар
Радев: Президентът направи оптималния избор за служебен премиер в рамките на осакатената от сглобката Конституция
Дата: 11/02, 16:572 Коментара