Ники Василковски: Днес е кулминацията на жегите, до вечерта времето рязко се обръща


29/07/2024, 07:16

Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв 

Днес е кулминацията на топлия период в момента. Днес градусите ще достигнат до 38 градуса, но след това времето се обръща. И то още привечер.

Това обяви синоптикът на Нова тв Ники Василковски.

Привечер първо ще задуха вятър, северезопаден, прохладен, със силни пориви в Дунавската равнина и в Северна България. През нощта ще започнат и валежи, които ще са главно в Североизточна България. Те ще бъдат придружени с гръмотевични бури, с краткотраен, но интензивен валеж, с бурна гръмотевична активност и опасност от градушки. Утре обаче тези валежи ще обхванат както североизточнит ерайони, така и някои части на Черноморието, коментира той.

Утре ще е осезаемо по-хладно, поне в районите, където ще превали някакъв дъжд, подчерта той.

Ако днес сте някъде по Черноморието, днес деня ще е без смущения, с температури до 33-34 градуса. Морската вода е около 28 градуса. Вълнението днес ще е слабо, но утре морето ще е неспокойно, а вълните ще достигат до и над метър и половина, посочи той.

След преминаването на това смущение ни очаква отново поредица от слънчеви и горещи дни. Кулминацията на температурите ще е през почивните дни със стойности, близки до 40 градуса. В същото време през почивните дни се очаква и нов гръмотевичен период, коментира Василковски. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 01:50

Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 01:20

Днес е празникът на Шумен
Дата: 11/05, 01:00

На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия