Пиксабей
Ситуацията е доста сложна, тъй като през нощта пожарът от Гърция навлезе на още две места у нас. Това каза инж. Пламен Поюков, директор на ДГС "Катунци", относно пожара на българо-гръцката граница в планината Славянка, предаде Фокус.
"Това ни затрудни много сериозно. В 05.00 часа направихме организация, така че наземните части да започнат гасенето, за да може пожарът да не прерастне във върхов. За жалост започнаха да гърмят мини и в нашата територия", каза още той и добави, че активизирали се мини има и на гръцка територия.
"Френските самолети ще започнат работа около 09.00 часа. За сега нямам информация дали и наша летателна техника ще се включи. Мини гърмят и на българска, и на гръцка територия. Хората на терен са в безопасната територия, там, където сме минали с багери и булдозери", уточни той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ГДНП: Групата в хижата са смятали смъртта за изход, религиозните практики са били задължителни
Дата: 09/02, 16:231 Коментар
Над 3,5 млн. сигнала за сексуално изнудване в мрежата у нас през 2025 г.
Дата: 09/02, 16:13
Показаха запис от камерите на хижата "Петрохан": Мъжете се сбогуват с Калушев и после запалват хижата
Дата: 09/02, 16:12
Последните думи между мъжете и Калушев: „Благодаря за всичко. За мен беше чест... Истинска чест”
Дата: 09/02, 16:05
Задържаха рецидивиста, намушкал 80-годишния мъж във Варна
Дата: 09/02, 16:02