Редактор: Недко Петров
Стопкадри бТВ
Нов синоптик се появи на синия екран и направи прогноза за променливо време до края на седмицата.
В петък отново предстоят много високи температури и в отделни райони се очакват стойности и до 39 градуса.
_%20616x%201159.png)
Обявен е жълт ход именно за горещини в по-голямата част от страната, като изключение правят областите Добрич, Варна и Бургас.
Утре следобед над западните райони ще има временни увеличения на облачността, а с напредването на деня само на отделни места е възможно да превали.
Температурите ще се повишат още малко и максималните ще бъдат между 34 и 39 градуса, в София около 35, в Пловдив 38, а максималната във Варна до 31 градуса.
По Черноморието предстои слънчево време, вятърът ще е умерен от изток, югоизток, а максималните температури ще са между 29 и 32 градуса.
_%20630x%201136.png)
Температурата на морската вода ще бъде 27, 28 градуса.
В планините следобед се очаква купеста облачност, но вероятността за валежи е много малка. Максималната температура на 1200 метра височина ще е около 29 градуса, а на 2000 метра около 21.
В събота на места в западната половина на страната ще има краткотрайни валежи и гръмотевици, в неделя и в началото на новата седмица подобни явления се очакват в Рило-Родопската област и Източна България, обяви синоптикът на бТВ.
Има повишена вероятност за локални интензивни явления.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 10 май имен ден празнуват хората с имена, производни на Симеон
Дата: 10/05, 00:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 00:10
Политологът Тончо Краевски: Стабилно мнозинство не означава край на политическата нестабилност
Дата: 10/05, 00:00
Експерт: Имотният бум от последните години приключи
Дата: 09/05, 23:55
Земетресение разлюля Аржентина
Дата: 09/05, 23:49