илюстрация: Булфото
Пожар е горял около 23:00 часа снощи в двора на сградата на община Вършец, като огънят е унищожил 20 броя стъклопакети на ПВС-дограма, климатик, засегнал е част от изолацията на сградата на общината от задната страна и навес, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.
Пожарът е изгасен бързо от екип от пожарната от Вършец, няма пострадали хора, но са нанесени материални щети, допълва БТА.
От полицията уточниха, че по случая е образувано досъдебно производство по член 331 от Наказателния кодекс, но се предполага, че пожарът е предизвикан от паднали в двора фойерверки от зарята, посветена на празника на курорта, минералната вода и Балкана.
Кметът на Вършец Иван Лазаров заяви за БТА, че неговото предположение за причините за пожара е същото и припомни, че в много предишни години също е имало заря за откриването на празника на курорта, минералната вода и Балкана. За първи път се създават такива проблеми след пиротехническо шоу във Вършец, каза той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 26/06, 00:00
Волейболните национали загубиха от Словения в петсетова драма
Дата: 26/06, 00:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 25/06, 23:50
Падна температурен рекорд в Швейцария. Германия и Франция взимат мерки за предстоящите жеги
Дата: 25/06, 23:48
Мануел Нойер задмина Диего Марадона
Дата: 25/06, 23:38