Пиксабей
Премиерът на Белгия Барт де Вевер заяви, че след края на войната страната му ще предостави авиация и флот за запазване на мира в Украйна.
Така, в социалната мрежа X, коментирайки срещата на "Коалицията на желаещите“ в Париж, Де Вевер нарече срещата "продуктивна и решаваща“, предаде Фокус.
Той заяви, че Белгия заедно с партньорите си ще поеме своя дял от международните усилия, насочени към запазване на мира в Украйна след края на военните действия.
"Нашият принос ще бъде насочен, по-специално, към осигуряване на въздушни и морски възможности, както и към усилия в областта на подготовката“, отбеляза той.
В същото време Де Вевер подчерта, че тези усилия ще бъдат подкрепени от надеждна подкрепа от страна на САЩ, както и от мониторинг под ръководството на САЩ.
"Това ще осигури ефективно възпиране и ще позволи да се постигне дългосрочна стабилност“, подчерта той.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Турция готви премахване на кешовите разплащания при търговията със злато
Дата: 08/01, 20:19
Навръх Бабинден 15-годишна ученичка роди във Враца
Дата: 08/01, 20:12
"Сърце и душа за България и лева": Жители на Монтана протестираха за удължаване на срока за двойното разплащане
Дата: 08/01, 20:04
Музеи във Варна спряха временно работа заради адаптацията към еврото
Дата: 08/01, 19:55
Владо Николов: Мони още февруари месец ще седне да преговаря с Локомотив дали ще продължи с тях
Дата: 08/01, 19:55