„Ало, Джо Байдън на телефона“: 1 млн. долара глоба за фалшиво обаждане от президента


22/08/2024, 14:05

Пиксабей

Американска телекомуникационна компания e глобена с 1 милион долара заради измамно автоматично обаждане, включващо фалшификация на гласа на президента Джо Байдън, който е бил генериран чрез помощта на изкуствен интелект, предаде ДПА, цитирана от БТВ.

Федералната комисия по комуникациите (FCC) обяви, че „Линго телеком“ (Lingo Telecom) се е съгласила да плати глобата и също така се е ангажирала да въведе в употреба уникална програма за проверка на надеждността на клиентите, които използват мрежите на компанията за предаване на данни.

Измамното автоматично обаждане с глас, който подвеждащо звучи като този на Байдън, беше отправено към гласоподаватели в Ню Хемпшир през януари. То призоваваше хората да не участват в първичните избори на Демократическата партия в щата.

Гласът на Байдън е бил генериран чрез помощта на софтуер с изкуствен интелект и информацията за подателя също е фалшифицирана, за да изглежда като политическа комисия на Демократическата партия.

„Всеки от нас заслужава да знае, че гласът по линията е точно този, за когото се представя“, каза председателят на Федералната комисия по комуникациите Джесика Розенворсел.

„Ако се използва изкуствен интелект, това трябва да бъде ясно на всеки потребител, гражданин и избирател“, добави тя.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 00:40

На 12 май имен ден празнуват Герана, Герасим, Герда, Герман, Геро, Искра, Искрен
Дата: 12/05, 00:30

Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия