кадър: Бтв
Състезателят на скок височина Тихомир Иванов ще участва в Диамантената лига по лека атлетика на Силезия на 25 август, съобщиха организаторите. Той се завръща в престижната верига след 5-годишно прекъсване.
Българинът, който се нареди осми на Олимпийските игри в Париж преди две седмици, е сред записаните 11 участници в дисциплината на скок височина, която ще се състои в Хожув (Полша), предава Спортал.
Сред съперниците му в полския град ще бъдат настоящият олимпийски шампион Хамиш Кър (Нова Зеландия), първенецът от Игрите в Токио 2020 Джанмарко Тамбери (Италия), четвъртият от Олимпиадата в Париж 2024 Стефано Сотиле (Италия) и световният шампион в зала от Белград 2022 Санхьон У (Република Корея).
Иванов за последно участва в Диамантената лига на 29 август 2019 година в Цюрих (Швейцария), когато завършва трети с 2.30 метра. Най-доброто му класиране във веригата е от 16 юли 2017 година в Рабат (Мароко), където разделя второто място.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41
Иран поиска край на войната и освобождаване на активите си
Дата: 11/05, 12:40
30 варненски училища участват в "Панорама на средното образование"
Дата: 11/05, 12:37
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 12:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 12:30