Булфото
На 4 септември 2024 г. се навършват 50 години от официалното откриване на атомната електроцентрала "Козлодуй". В този ден юбилеят ще бъде отбелязан с празничен концерт, който ще започне в 11:00 часа в Ботев парк, предаде "Варна 24".
Всички, работещи днес и работили през годините за развитието и успехите на АЕЦ "Козлодуй", са поканени на честването.
През 1974 г. пускът на АЕЦ "Козлодуй" поставя началото на ядрената енергетика в България и в Югоизточна Европа. Днес централата е най-големият производител на електроенергия в страната, с дял от над една трета в националния енергиен микс.
Стабилното електропроизводство с нулеви въглеродни емисии, високата експлоатационна безопасност и надеждните доставки определят българската атомна централа като ключов фактор за енергийната сигурност и за стабилността на националната електроенергийна система.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров тренира с баща си във Франция
Дата: 09/05, 23:21
Търговци: След 10-ина дни ще излязат българските череши. Хубавите ще са между 7-8 евро за килограм
Дата: 09/05, 23:14
Областният управител на Софийска област: Още в понеделник незабавно подавам оставка
Дата: 09/05, 23:07
Николай Михайлов към Боби Михайлов: Липсваш ми всеки ден
Дата: 09/05, 23:00
Антонио Коща: ЕС ще трябва да преговаря с Русия
Дата: 09/05, 22:591 Коментар