снимка Pixabay
В Исландия няма краставици и страната обвинява видео в TikTok. Необичайната новина дойде от някои от големите вериги супермаркети. Търсенето на краставици се е повишило толкова много, че магазините не могат да заредят необходимите количества, предаде Нова телевизия.
Видеото е рецепта за салата с краставици, сусамово олио, чесън и оризов оцет. Десетки хиляди исландци са гледали това конкретно видео и явно много от тях решили, че искат да си направят въпрoсната салата.
Исландия произвежда повечето краставици, които населението консумира. На острова живеят по-малко от 400 хиляди души и продукцията от 2 хиляди тона обикновено е достатъчна. От супермаркетите обявиха, че ще им трябва седмица, за да нормализират доставките.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сребро за България от европейското по стрелба
Дата: 10/05, 23:07
На почивката: Барселона 2:0 Реал Мадрид
Дата: 10/05, 23:00
Белият дом: Тръмп пристига в Пекин в сряда вечерта
Дата: 10/05, 22:52
Променят движението в участък на АМ „Хемус“ в Ловешка област от утре
Дата: 10/05, 22:42
Дара блесна на червения килим на Евровизия с "кукерска" рокля
Дата: 10/05, 22:32