Булфото
След акция на ГДБОП е задържано длъжностно лице в Ловешко за извършено престъпление - подкуп. Това обяви на брифинг окръжният прокурор Валентин Вълков, предаде Фокус.
"Веднага след получаване на поредна сума от пари от едно от лицата, за които той е изготвил неправомерно писмени документи. Касае се за това длъжностно лице, говорим за началник на Общинска служба "Земеделие" в една от общините на територията Ловешка област, което неправомерно и в разрез със служебните си задължения е изготвил писмени документи, касаещи преразпределяне на земеделските земи, които крупни земеделски производители на територията на тази община обработват както през миналите, така и през настоящата и бъдещата стопански години. Тези документи са т. нар. споразумения, които всяка година се изготвят между земеделските производители и касаят преразпределяне на земеделските площи", уточниха от държавното обвинение и допълниха, че тези споразумения касаят кандидатстването по европейски проекти.
Те неправомерно са били изготвяни от задържания, за което той е определял колко да му бъде заплатено за "услугата".
Към момента обвиняемият е задържан за до 72 часа като предстои в днешния ден да бъде поискана най-тежката мярка спрямо него.
Той е хванат с четирицифрена сума като това е било поредно плащане.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Жена пострада при катастрофа с три автомобила в Смолян
Дата: 08/05, 13:27
Лавров: Няма да има милост за Запада
Дата: 08/05, 13:131 Коментар
Демерджиев пое управлението на МВР
Дата: 08/05, 13:10
Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04
Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58