Кадър БНТ
Вътрешният министър обяви важни новини.
Направих усилия да се успокои системата на МВР. Освен за изборите, работим с големи темпове по подобряване на материално-техническата база, оборудване, въоръжение. Това заяви служебният вътрешен министър Атанас Илков.
„Ако тогава, когато сме на място за дадени сигнали, напр. ромските махали, и се осъществява превантивна или друга дейност, не трябва да се възприема като натиск. Нашето присъствие е необходимо да бъде там, за да се даде спокойствие на гражданите и да се гарантира добър обществен ред. Нека гражданите не възприемат присъствието ни като репресия”, обясни той.
По думите му месец преди изборния ден ще започне специализирана операция в цялата страна във всички рискови зони, вкл. ромските махали. „Това е наш подход и ще присъства на тези места.”
Той обяви още по БНТ, че ще сменя директори на дирекции там, където има влошени резултати.
„Главен секретар на МВР няма, няма и да има по време на служебния кабинет. Това не променя подхода ни за честни и прозрачни избори”, обяви той, пише novini.bg.
За наследството на Калин Стоянов, Илков подчерта: „Няма да коментирам дейността и всичко, случило се по времето на Стоянов. Нашата задача е да се концентрираме върху всичко, което предстои.”
Цветлин Йовчев посочи какви грешки допусна Калин Стоянов, докато беше вътрешен министър
„МВР няма да влиза в политическия нюанс. От позицията на МВР мога да кажа, че по сигналът бе извършена проверка и изложеното в сигнала нищо не се потвърди. Не установихме данни, че Ахмед Доган е застрашен. На база тези данни НСО си преценява има ли основания за назначаване на охрана”, каза още той.
По повод влизането ни по суша в Шенген, министърът допълни: „Работим в пълен обем от действия, които се изискват, ще положим усилия да отговорим на изискванията пред България. Не мога да кажа кога ще се случи приемането ни.”
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20
ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01
Спартак (Варна) 1:1 Славия в началото на двубоя
Дата: 10/05, 14:50
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 14:50
Шофьор спря за да помогне на паднал моторист, но предизвика верижна катастрофа край Благоевград
Дата: 10/05, 14:40