снимка pexels
Европейската агенция за авиационна безопасност (EASA) поиска днес допълнително разследване след запалване на двигател на самолет "Еърбъс" (Airbus) по време на полет, предаде ДПА.
Разследването ще бъде насочено към част от флотилията А350, съобщи пред ДПА европейската агенция.
Двигателят на самолет A350-1041, изпълняващ полет от Хонконг за Цюрих, се запали малко след излитането му в неделя, 1 септември. Пожарът беше незабавно потушен и самолетът се върна благополучно обратно в Хонконг, допълва БНТ.
Не е ясно какви са точните изисквания на агенцията за предстоящото разследване, което тя описва като "предпазна мярка". Европейската агенция за авиационна безопасност възнамерява да публикува допълнителни подробности.
Европейският самолетостроител "Еърбъс" обяви, че приема предоставената от агенцията информация и работи в тясно сътрудничество с властите.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Натоварено движение за тирове на границата с Турция, а за леки коли - на границата със Сърбия
Дата: 24/12, 11:50
Проф. Кантарджиев: Греяното вино с канела, карамфил и цитрусови плодове помага при леки инфекции
Дата: 24/12, 11:441 Коментар
ПСС предупреждава за лоши условията за туризъм в планините днес
Дата: 24/12, 11:37
Във Варна провеждат турнир по минифутбол в помощ на Любослав Пенев
Дата: 24/12, 11:28
Русия планира да разположи електроцентрала на Луната
Дата: 24/12, 11:22