Снимка Фейсбук, Зеленски
Траур в Украйна.
Жертви на ракетното нападение на Русия по военния институт в Полтава, един от най-смъртоносните руски въздушни удари от началото на войната в Украйна, при който загинаха над 50 души, а повече от 300 бяха ранени, днес бяха погребани в източния украински град, предаде АП, цитирана от БТА.
Стотици опечалени, сред които скърбящи семейства, местни жители и представители на властите се събраха за официалната церемония в катедралата "Успение Богородично" в град Полтава, разположен на около 350 км югоизточно от украинската столица Киев.
Ридаещи близки, много от които държаха червени карамфили, стояха над ковчезите на жертвите, поставени пред църквата и покрити с жълто-сини украински знамена. По време на службата прозвуча и сирена за въздушно нападение.
Местните жители коленичиха, за да отдадат мълчалива почит, докато катафалките с ковчезите на жертвите преминаваха покрай тях на път за военното гробище извън града, за да бъдат погребани.
Украинският президент Володимир Зеленски заяви късно снощи, че броят на жертвите на руския въздушен удар на 3 септември във Военния институт по комуникации в Полтава е нараснал до 55-ма души, а 328 души са ранени.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Йотова пожела успех на кабинета „Радев“: Нямам резерви към министрите, които лично познавам
Дата: 08/05, 11:28
Прецедент в историята – ерген напусна „Ергенът“
Дата: 08/05, 11:24
МВР отцепи Главната на Варна: Издирват стрелеца, който е прострелял жена
Дата: 08/05, 11:21
Членовете на новия кабинет положиха клетва
Дата: 08/05, 11:18
„Мяра“: Над 50% от българите очакват нов бюджет
Дата: 08/05, 11:07