снимка Булфото
Европейската комисия съобщи, че отлага за следващия вторник представянето на проекта с разпределението на работата на новите еврокомисари заради промяната на предложението за еврокомисар от Словения.
Словенското правителство съобщи, че парламентът в Любляна ще даде в петък мнение по предложения нов кандидат и едва след това кандидатурата ще бъде официална, обясни на пресконференция говорител на комисията. Той добави, че заради това ЕК е предложила на
Европейския парламент насрочената за утре среща на председателя на комисията Урсула фон дер Лайен с ръководството на ЕП да се отложи за следващата седмица в Страсбург.
Словения предложи еврокомисар жена, след като номинираният по-рано мъж се отказа от позицията. Оттеглилият се кандидат уточни, че отказът му е свързан с разговор с Фон дер Лайен.
Преди месеци Фон дер Лайен изрази стремежа си в следващата ЕК броят на мъжете и жените еврокомисари да бъде сходен. Говорител на комисията уточни в началото на септември, че крайният срок за номинациите за еврокомисари до края на август е пожелателен, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55
Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49
Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42
Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35