Снимка: Министерски съвет
Ключов политически ден за съдбата на управляващото мнозинство. ДПС-ДПС решава днес дали да оттегли подкрепата си за правителството.
Това става само ден преди дебатите в Народното събрание по първия вот на недоверие срещу кабинета на тема външна политика.
Дотук се стигна след като от формацията на Ахмед Доган заподозряха ново управленско мнозинство с подкрепата на Делян Пеевски, съобщава БНТ. Според Джевдет Чакъров вместо моделът Пеевски да се разгражда, той се надгражда през последните месеци. Последва реакция на ГЕРБ-СДС и ИТН. Партньорите в управлението се обединиха около тезата, че единствените разговори с ДПС-ДПС са били само за постове, но не и по законодателната програма.
Въпреки това, от ГЕРБ очакват формацията на Доган да преосмислят позицията си и да продължат да подкрепят кабинета. Междувременно Юджел Атилла определи като грешка подкрепата на ДПС-ДПС за кабинета. И предложи нова Национална конференция, която да утвърди нова партия.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Слави Трифонов: Димитър Пенев ще е вечно жив заради онова лято на 1994 г.
Дата: 03/01, 19:39
Има пострадал при тежката катастрофа край село Гинци
Дата: 03/01, 19:33
Полицията с подробности за инцидента на Витоша, при който загина жена
Дата: 03/01, 19:19
АПИ спира тежкия трафик по магистралите
Дата: 03/01, 18:58