Задържаха млад мъж за пожара над Созопол


16/09/2024, 08:52

кадър Нова тв

Мъж на 32 г. от Габрово е задържан във връзка с пожара край къмпинг "Каваци" в Созопол. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР-Бургас. Той е задържан за 24 часа.

Пожарът възникна около 14:30 ч. в събота. Огънят е обхванал близо 465 декара сухи треви и храсти, от които 50 декара смесена гора. Изгорели са още три бунгала, собственост на Ловно горско стопанство, сграда, ползвана за столова, разположена в близост до бунгалата, стопанска постройка в района на гробищния парк, както и покрива на новострояща се масивна къща.

Огънят е потушен от девет противопожарни автомобила и над 20 огнеборци. Включили са се още общинска техника и доброволци.

Стойността на нанесените от пожара щети е в процес на изясняване. Работата по случая продължава, предаде БТА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Куцкова: Във ВСС трябват честни хора и да се довърши разследването за Нотариуса
Дата: 07/05, 22:10

"Файненшъл таймс": ЕС се готви за преговори с Владимир Путин
Дата: 07/05, 22:06

Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02

Бони Тейлър е в кома след спешна операция
Дата: 07/05, 22:00

Сабрутев: ПП няма да подкрепи кабинет на Радев заради спорни назначения
Дата: 07/05, 21:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия