кадри bTV
редактор Веселин Златков
Стажант-синоптикът на bTV Петроний Евтов, който зрителите виждаха в последно време на екран, със сигурност е впечатлил мнозина не само с вида си, но и с необичайното си име. В „Преди обед” той разказа изумителна история как в рода му се е появило това римско име.
Петроний е третият мъж в семейството с него. Той е кръстен на баща си, а той пък на прадядо си.
Семейната история разказва, че по времето, когато се е родил първия Петроний, положението било много тежко и малко от новородените оцелявали. Затова традицията в селото било децата да се изнасят на улицата и име да им дава първият човек, който мине.
Късметът на предците бил такъв, че първият минувач бил италианец търговец, който минавал през селото съвсем случайно. Така мъжката рожба получила името на прочутия римски сатирик, автор на „Сатирикон”.

Водещата Франциска остана остана очарована от историята и не се стърпя да попита Петроний Евтов за отношенията му с жените. „Има ли по-голям интерес откакто си на екран?”, попита тя.
„Да кажем - не”, отвърна той.
Това накара водещата да дръпне едно похвално слово за младия синоптик и да призове жените да бъдат по-активни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 11:40
Путин отиде с кола до хотел в Москва, за да вземе своя учителка на вечеря
Дата: 12/05, 11:37
Аварии оставиха много хора без вода във Варна
Дата: 12/05, 11:37
Община Варна обяви конкурс за началник на отдел „Образование“
Дата: 12/05, 11:32