Снимка Пиксабей
Лятото си отиде, въпреки че топлото време се запазва.
Тази година астрономическата есен ще настъпи на 22 септември (неделя) в 15:43 ч. българско време, съобщи за БТА Пенчо Маркишки, физик в Института по астрономия с НАО при БАН и катедра „Астрономия“ при СУ „Св. Климент Охридски“.
Тогава Слънцето ще пресече небесния екватор през есенната равноденствена точка в съзвездието Дева.
Поради това, че 2024 г. е високосна, есента ще започне от по-ранна дата в сравнение с миналата година и по-точно – с около 18 часа по-рано. През 2023 г. този сезон започна на 23 септември в 09:50 ч., припомни той.
Докато сега за нас започва есента, за Южното полукълбо на Земята ще започне пролетта, тъй като след пресичането на небесния екватор Слънцето ще навлиза все повече в Южното звездно небе, уточни физикът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
PR експертът Диана Дамянова : "Няма нищо неестествено както в смяната на областните управители, така и в смяната на областните директори"
Дата: 28/02, 05:00
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 28/02, 04:30
Новите колекции в Bonito.bg: Защо дамските обувки от Legero, Ara, Caprice и Peter Kaiser са инвестиция в самочувствие?
Дата: 28/02, 04:30
Повече слънце в събота
Дата: 28/02, 04:00
Един милиард пъти по-бърз от нас: AI и бъдещето
Дата: 28/02, 03:50