Ретро влак пътува от София към Враца


22/09/2024, 12:15

Кадър Нова ТВ

Влак с парен локомотив пътува от София до Враца в Деня на независимостта. Инициативата е на БДЖ, съвместно със Сдружение „Обединени Балкани” и Национален съюз „Единение”, информира Нова ТВ.

Към състава на атракционния влак са включени четири пътнически седящи вагона и един вагон салонен тип от „Корона експрес”, който в миналото е бил предназначен за официалните пътувания на Цар Борис III и неговото семейство.

По време на пътуването и престоя на гарите ще бъдат представени исторически възстановки от обявяването на независимостта на България при княз Фердинанд I. Особен акцент е 103-годишнината от смъртта на Патриарха на българската литература Иван Вазов, в чиято памет ще звучат негови творби.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 10:20

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 10:20

ПБ няма да маха охраната на Пеевски, но му взе кабинета
Дата: 07/05, 10:19

Интерпол с близо 270 ареста в 90 държави заради трафик на фалшиви лекарства, забележителен е случай в България
Дата: 07/05, 10:12

Захарова: Чуждите държави да евакуират дипломатите си от Киев
Дата: 07/05, 10:11

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия