Сити се спаси от загуба накрая срещу десет от Арсенал

Дата: 22/09, 20:59

Стопкадър Диема Спорт

Сблъсъкът между най-добрите отбори в Англия завърши с неописуема драма.

В един от най-вълнуващите мачове на сезона, Арсенал и Манчестър Сити завършиха 2:2 на „Етихад“. Срещата, която се проведе в неделния следобед, предложи не само висока интрига, но и множество обрати.

Манчестър Сити започна агресивно, стремейки се да вземе инициативата в свои ръце. В 9-ата минута Ерлинг Холанд откри резултата след бърза комбинация с Савиньо, който му подаде отлична топка. Норвежкият нападател не се поколеба и с мощен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата, правейки резултата 1:0.

Въпреки доброто начало за Сити, Арсенал бързо намери своя ритъм и в 22-ата минута Габриел Мартинели осъществи ключова асистенция, намирайки Рикардо Калафиори, който изравни с прецизен удар в десния ъгъл. Този гол вдъхна нова енергия на „артилеристите“, които в края на първото полувреме, в добавеното време, дори успяха да поведат. Габриел отново се отличи, засичайки корнер от Букайо Сака с великолепен удар с глава в горния ляв ъгъл. В края на полувремето Леандро Тросар бе изгонен след втори жълт картон.

Второто полувреме започна с динамични действия от страна на Сити, които, благодарение на численото си предимство, притиснаха Арсенал. Но защитата на „артилеристите“ показа здрави нерви, а вратарят Давид Рая направи поредица от изключителни спасявания, включително и срещу шутовете на Гвардиол и Холанд.

Въпреки натиска, Арсенал успя да удържи аванса си и да отговори с бързи контраатаки. Въпреки множеството пропуски от страна на Сити, „артилеристите“ показаха невероятна тактическа дисциплина, което в крайна сметка им донесе заслужената победа.

Мачът започна по неочакван начин, предизвиквайки момент на напрежение още в първата секунда. Кай Хаверц се сблъска с Родри, поваляйки го на земята, а двата отбора бързо се събраха около играчите, за да изяснят ситуацията.

В 9-ата минута Манчестър Сити откри резултата срещу Арсенал. След бърза комбинация, Савиньо намери Ерлинг Холанд в наказателното поле. Норвежкият нападател не се поколеба и с мощен удар в долния десен ъгъл на вратата, разпечата мрежата, поставяйки Сити в аванс с 1:0.

Манчестър Сити можеше да поведе с 2:0 след мощен шут на Илкай Гюндоган, но за нещастие на домакините, топката се отби в дясната греда.

Родри получи медицинска помощ и съдейки по болезнените жестове, които прави ситуацията е тревожна, и степента на контузията му ще бъде установена след прегледите. Матео Ковачич влиза на мястото на испанеца.

В 22-ата минута Арсенал изравни резултата на 1:1! Габриел Мартинели отлично отигра с къс напречен пас към Рикардо Калафиори, който без колебание шутира в десния ъгъл на вратата.

В 30-ата минута Кайл Уолкър от Манчестър Сити опита да изненада защитата на Арсенал с далечен удар. След като овладя подаване, той незабавно стреля по тревата, насочвайки топката към левия ъгъл. Вратарят на Арсенал обаче беше на мястото си и лесно улови удара, предотвратявайки опасността.

8 минути по-късно Габриел от Арсенал се измъкна от защитата в наказателното поле и отправи впечатляващ удар с глава след точно центриране от корнер на Букайо Сака. За негово нещастие топката премина на сантиметри над напречната греда, изпускайки отлична възможност за "артилеристите".

В добавеното време на първото полувреме, Габриел отново показа изключителния си усет в наказателното поле, като се извиси над всички след изпълнение на корнер от Букайо Сака. Този път ударът му с глава бе прецизен и намери горния ляв ъгъл на вратата, оставяйки стража на Манчестър Сити без шанс за реакция. Арсенал повежда с 2:1.

След грубо нарушение и изритване на топката след съдийски сигнал на Тросар, съдията му показа втори жълт картон, което означаваше червен картон и Арсенал остана с 10 души на терена.

Манчестър Сити започва второто полувреме агресивно, като "гражданите" са решени да обърнат резултата. С човек повече на терена след червения картон на Леандро Тросар, отборът на Пеп Гуардиола натисна Арсенал, стремейки се да наложи контрол и да възстанови преднината си.

В 57-ата минута Кайл Уолкър (Манчестър Сити) отправи бомбен удар от разстояние след отлично подаване. Топката летеше към десния ъгъл на вратата, но вратарят Давид Рая реагира блестящо и спаси удара, запазвайки резултата непроменен.

2 минути по-късно Ерлинг Халанд демонстрира отличен усет, избягвайки своя пазач, за да засече центриране и да шутира ниско към десния ъгъл на вратата. Въпреки това, вратарят на Арсенал отново показа класа с блестящо спасяване. Малко след това Бернардо Силва имаше страхотна възможност в наказателното поле след рикошет от защитник, но ударът му бе неточен и топката премина далеч от целта.

В 74-ата минута Микел Артета бе принуден да направи тактическа промяна, след като Рикардо Калафиори няма да може да продължи играта поради контузия. На негово място влезе Якуб Кивиор.

В 80-тата минута Матео Ковачич успя да си освободи пространство на ръба на наказателното поле, но неговият удар се оказа слаб и премина високо над напречната греда. Гражданите продължават да търсят начин да се върнат в мача, пише gong.bg.

7 минути по-късно Йошко Гвардиол се откъсна и отправи страховит шут от средно разстояние, целейки долния ляв ъгъл. За негово нещастие, Давид Рая показа блестящи рефлекси и спаси удара, оставяйки резултата непроменен.

В 97-ата минута Джон Стоунс изстреля отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле, в средата на вратата и успя да изравни в последния възможен момент - 2:2