Снимка Pixabay
С настъпването на есента жителите на Финикс, щата Аризона, очакват с нетърпение захлаждането на времето. Причината – в американския град това лято бяха отчетени 113 последователни дни с температури над 38 градуса.
Предишният подобен рекорд е поставен през 1993 година със 76 поредни дни жега, припомнят синоптиците.
„Жегата става все по-екстремна. Бяха подобрени много рекорди, поставени през 2023 година. И то с цели 2 градуса. Преживяхме най-горещия си месец юли в историята. Това в вторият пореден най-горещ юли и третият по ред най-горещ месец август”, твърди синоптикът Мат Салерно.
Миналото лято Финикс беше американският град, в който живакът в термометрите не спадна под 43 градуса за 31 поредни дни, пише Ройтерс, цитиран от Нова тв.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Проф. Чорбанов: Хантавирусът не е заплаха за масова епидемия, у нас трябва да се тревожим за морбили
Дата: 10/05, 09:25
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 09:20
Товарен кораб е ударен от неидентифициран проектил край Доха
Дата: 10/05, 09:19
Земетресение от 3.5 по Рихтер в Румъния
Дата: 10/05, 09:18
Близо 12% от населението у нас живее без достъп до медицинска помощ
Дата: 10/05, 09:13