Снимка: Булфото
Двама младежи на 20 и 17 години са задържани като съпричастни в измама, осъществена в Хасково, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Случаят е отпреди седмица, когато 77-годишна хасковлийка бе въведена в заблуждение по схемата „помощ на полицията“, съобщава
Мнимият полицай ѝ обяснил по телефона, че преследват измамници и тя трябва да остави пари пред вратата си, с чиято помощ те ще бъдат заловени, а парите ѝ – върнати.
Жената оставила 1700 лв. от вътрешната страна на входната врата на дома си улица „Таню войвода“ в областния център, като не видяла кой е прибрал спестяванията ѝ.
В хода на разследването полицейските служители са установили двамата млади мъже от село Александрово, които прибрали парите. Те били наети по обява и задачата им била да ги доставят в град в Северна България.
След довеждането им в управлението те признали действията си и описали механизма на стореното от тях, допълниха от полицията, предава БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В понеделник ще бъдат внесени мерки за ограничаване на високите цени на продуктите
Дата: 10/05, 13:10
Гечев, ПБ: ГЕРБ и ДПС се държат уплашено и смирено
Дата: 10/05, 13:04
Лекарят от "ТИСА" танцува отново
Дата: 10/05, 13:001 Коментар