Пиксабей
Самотно живеещ мъж от антоновското село Моравица е загинал при пожар, съобщиха от пресслужбата на ОД на МВР в Търговище.
Инцидентът е възникнал в ранния следобед на 28 септември вследствие на неправилно боравене с открит огън. Обгорели от огъня са около 200 кв. м сухи треви в двора на къща. Собственикът на имота е починал, предаде БТА.
По предварителни данни, 79-годишният мъж е запалил трева в пространство пред дома си, като бързо след това огънят е преминал и в двора на имота, каза за БТА говорителят на Областната дирекция Ани Кръстева. По нейни думи вероятно в опит да гаси възпламенилите се площи и вследствие на получилото се голямо задимяване, мъжът е починал. Бил е намерен в границите на имота.
Сигнал за пожара подават съседи. На мястото пристига екип служители на Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Антоново. Огънят е погасен, като от стихията са спасени намиращи се в близост три постройки, посочват от полицията.
При първоначалния оглед следи от насилие по тялото на загиналия не са установени. По случая е образувано досъдебно производство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Задържаха петима, изтеглили над 20 бързи кредита с чужди лични карти
Дата: 09/05, 01:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 01:14
9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00
Днес е Летен Никулден
Дата: 09/05, 00:30