Десни дават идеи за „Транстриумф“, ГЕРБ се опъват


30/10/2013, 12:50

Веселин Златков, снимка: Румен Сарандев

Ивайло Митковски от ДСБ и националистът Костадин Костадинов предложиха радикално решение за спасяването на частната фирма „Транстриумф Холдинг“ от задаващите се съкращения на работници и служители.

Според тях, запазването на работните места ще стане като се задължи общинската фирма „Градски транспорт“, която де юре става монополист в автобусните превози от 1 януари, да подготви бързо обществена поръчка за подизпълнител. По предложение на двамата съветници, тя трябва да бъде обявена спешно в срок до 30 ноември и да приключи до 15 февруари.

По-интересното е обаче, че в нея трябва да залегне условието подизпълнителят на „Градски транспорт“ да получи обслужването на минимум 45% от линиите във Варна, при това за срок от 10 години. Костадинов направи това предложение още в началото на днешната общинска сесия, когато протестиращите от „Транстриумф“ бяха буквално превзели зала „Пленарна“ на общината. Те шумно изразиха одобрението си.

Никой от останалите съветници не се осмели да се противопостави на предложението. По-късно обаче, когато стачниците вече си бяха тръгнали, настроението на представителите на ГЕРБ спрямо тази идея рязко се промени. В точката от дневния ред, посветена на транспорта, няколко души от групата на управляващите настояха този въпрос да несе разглежда на тази сесия и най-вече да се отложи вземането на решение.

Те се обосноваха с това, че трябва експертна оценка, включително и юридическа, дали предложението е изобщо приможимо. Рамо на това мнение даде и Янко Станев от групата „СДС – ДА“. Според него, във варненския автобусен транспорт няма „аварийна ситуация“ и затова с решението може да се изчака.

„Иска се да съхраним работните места в една частна фирма, която е поглъщала във времето други частни фирми. Аз помня всичко, имаше и други превозвачи. Предложението ми звучи така – да накараме „Градски транспорт“ да направи конкурс, който да се спечели от „Транстриумф“, коментира Станев. В крайна сметка опитът да се намери решение на кризата с частния варненски превозвач още на тази сесия на съвета пропадна.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:22

Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12

Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00

Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52

Областният управител на Габрово свиква спешна среща заради общественото напрежение в града
Дата: 10/05, 19:441 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия