През нощта на отделни места в югозападните и северните райони ще превали слаб дъжд и главно в Северозападна България ще има условия за поледици. Минималните температури ще бъдат между минус 2° и 3°.
На повече места в западните и северните райони ще има превалявания от дъжд.
Вятърът ще остане до умерен от юг-югозапад, с временно силни пориви на север от планините и в източните части от страната.
Температурите още ще се повишат и максималните ще са предимно между 7° и 12°, малко по-високи на север от планините и в източните райони, на морския бряг ще бъдат между 12° и 15°.
Над планините облачността ще е значителна. Главно в Рило-Родопската област, а след обяд и в Стара планина ще има превалявания от дъжд, над 1800 метра и от сняг. Ще духа силен и бурен вятър от запад-югозапад.
В неделя и понеделник главно в Северна България и планинските райони ще има валежи, предимно от дъжд.
Вятърът в източната половина от страната ще е умерен и силен от юг-югозапад, температурите ще се задържат високи, до 16° - 18°. В северозападните райони вятърът ще се ориентира от северозапад и с него ще прониква студен въздух. Температурите там ще са близки до нулата и по-късно през деня дъждът ще преминава в сняг.
Остават и условията за поледици. Във вторник и сряда ще отново ще вали дъжд, на повече места в Западна и Южна България.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Иззеха над 600 бутилки с райски газ от гаражи в Пазарджик
Дата: 04/01, 12:50
Първата група български учени отпътува от Антарктида
Дата: 04/01, 12:38
Иран ограничи достъпа до интернет
Дата: 04/01, 12:28
В "селото на богатите" край Варна няма банкомат, аптека и магазин
Дата: 04/01, 12:20
Съдят трима медици в Плевен след смърт на пациентка
Дата: 04/01, 12:152 Коментара