Кошче със слънчева батерия "дъвче" боклука на Главната във Варна


04/10/2024, 12:18

Кадър Читател на Петел

Първото соларно кошче за боклук се появи на Главната улица във Варна.

То разполага с новаторска система, която пресова отпадъка в тях, като така те ще събират 10 пъти повече смет.

Кошчетата ще бъдат пилотно монтирани в централната част на града. Ще бъдат сложени така, че да са в обсега на камери, за да не бъдат откраднати или да станат обект на вандалски прояви.

Във Варна няма как да бъдат монтирани подземни контейнери поради липсата на пространства, особено в централната част на града, където уличките са тесни.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Голям пожар се разрази край пловдивското село Калековец
Дата: 22/06, 18:06

Невзоров на живо: Не съм давал пари на никой
Дата: 22/06, 17:571 Коментар

Задържаха 19-годишен шофьор, ударил с бухалка товарен автомобил при конфликт на пътя
Дата: 22/06, 17:53

Съдът вписа „Прогресивна България" на Румен Радев в регистъра на политическите партии
Дата: 22/06, 17:42

Джей Ди Ванс: САЩ ще гарантират, че всяко освобождаване на ирански активи няма да е за финансиране на тероризъм
Дата: 22/06, 17:261 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия