Хижи останаха без ток заради снега в Осоговската планина


Дата: 27/12, 12:20

кадър Нова телевизия

40 сантиметра снежна покривка затрупа Осоговската планина, базите и хижите в района останаха без ток. Осигурени са им били генератори.

От „Електрохолд” казаха, че е осигурен ток за цялата Кюстендилска област. Няма населени места без електричество. 300 екипа са в готовност да реагират.

В района на Осогово снегът създаде проблеми за хотели и хижи. Обектите са били пълни с посетители, пристигнали още в навечерието на Бъдни вечер. Токът е спрял заради паднали електрически стълбове и дървета, чието отстраняване отнема време. Засега решението е да се използват генератори и агрегати, за чиято поддръжка непрекъснато се качва гориво нагоре в планината – нафта или бензин.

Хотелиерите обаче откроиха друг генерален проблем. Според тях в бъдеще електропроводите трябва да бъдат вкопани в земята.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Падинкова, МВР: Не давайте на непознати да ви обменят левове в евро
Дата: 27/12, 14:45

Спартак подкрепи Лудогорец за среща между клубовете
Дата: 27/12, 14:30

Откриха телата на четирима алпинисти, затрупани от лавина
Дата: 27/12, 14:26

15 пострадаха при нападение с нож и белина в Япония
Дата: 27/12, 14:18

Деян Кюранов в последното си интервю: Държавата трябва да разбере, че вече е мината точката, при която тя може да се направи, че нищо не се случва
Дата: 27/12, 14:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия