Потърпевш или виновен: Моторист, катастрофирал заради разлято на пътя гориво, получи акт


09/10/2024, 08:19

кадър: Nova

Моторист, претърпял инцидент и сериозни материални щети заради разлято дизелово гориво на кръгово кръстовище, получи акт за несъобразена скорост. Веднага след инцидента, той е подал сигнал на 112 и изчаквал пристигането на униформени. След като пристигнали на място, полицаите му връчили акт заради алинея от закона, която гласи "несъобразена с пътните условия скорост". Мъжът обаче отказал да разпише акта и подал жалба за отношението към него. Случаят е от Казанлък, предаде Нова.

При инцидента няма пострадали. На мотора са се возили двама човека. „Исках да вляза в бензиностанцията да заредя. Моторът ми се подхлъзна и двамата паднахме до тротоара. Докато дойде полицията, от мотора ми изтече бензин. Опитаха се да ме убедят, че следата от дизел не е прясна, на няколко дни е, и това не е причината за моето падане. Дадоха ми документ, че нямам възражение да опиша всичко, което е станало. Аз отказах и ми съставиха акт", разказа мотористът Галин Мандаджиев. 

По думите на Пламена Пунгова от РЪУ на МВР - КАзанлък служителите на закона съобщават, че има петна по пътното платно, но те са били стари и засъхнали и не са причина за инцидента. 

Мандаджиев подава сигнал на телефон 112, защото смята пътната обстановка за опасна и за останалите участници в движението, но получава акт за несъобразена скорост. Пламена Пунгова посочи, че сигналът ще бъде разгледан и може да се обжалва наказателното постановление.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10

Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05

Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:031 Коментар

НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01

“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия