Снимка Pixabay
До 2030 г. Русия ще разполага с военен потенциал, с който да може да атакува НАТО. Това заяви ръководителят на германското разузнаване Бруно Кал по време на парламентарно изслушване, съобщи „Киев Индипендънт“, цитирани от Нова ТВ.
„Решимостта на Русия да използва тайни и хибридни мерки срещу Запада е достигнала невиждано досега ниво“, допълни Кал, като подчерта, че те се използват „без никакви скрупули“.
Според него крайните цели на Москва са да изтласка САЩ от Европа, да върне границите на НАТО към 90-те години на миналия век и да създаде руска сфера на влияние с цел утвърждаване на нов световен ред. „Руският президент Владимир Путин ще продължи да тества червените линии на Запада и да изостря конфронтацията“, добави шефът на германското разузнаване и предупреди, че военните разходи на Русия далеч надхвърлят тези на Запада.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Масов бой в Симеоновград: 20-годишен младеж е с 4 отрязани пръста след удар с брадва
Дата: 11/05, 12:09
Задържаха непълнолетен без книжка след гонка край Варна
Дата: 11/05, 12:04
Проверяват зам.-министъра на образованието за конфликт на интереси
Дата: 11/05, 11:58
Издирват шофьор блъснал и убил домашно куче в Петрич
Дата: 11/05, 11:53
Microsoft маха Copilot от Windows 11 - как потребителският гняв принуди технологичен гигант да отстъпи
Дата: 11/05, 11:51